
Hibrid, online, élő – melyik, mikor, miért?
Ha már visszatértetek az irodába, egészen úgy tűnhet a pörgős hétköznapok sűrűjében, hogy túl vagyunk a pandémián, amikor azonban rendezvényszervezésre kerül a sor (legyen az karácsonyi, vagy más apropóból), újra át kell gondolnotok, hogyan érezhetik leginkább biztonságban magukat a dolgozók. Ha pedig még nem tértetek vissza, vagy nem teljes létszámmal, még kevésbé egyértelmű a helyzet. Bevállaljátok az élő találkozást egy, az irodai környezetnél kötetlenebb formában a felszabadult beszélgetésekért? Vagy idén is az otthon biztonságából ünnepeltek, sztárvendégekkel a képernyőn? Mindegyiknek van előnye és hátránya, ezeket gyűjtöttük most össze.
Kis létszámú cégeknél akarva-akaratlanul is kiderül, hogy ki hogy viszonyul az oltáshoz, és megkapta-e mind a két adagot, vagy sem. Ha pedig többen vagytok, egy anonim kérdőív körbeküldésével láthatjátok, hogy álltok átoltottság szintjén. Amennyiben mindenki be van oltva, az megkönnyíti a kérdést, hiszen akkor biztonságosabb találkozni, mint ha vannak oltatlanok.
Persze azt, hogy a dolgozók milyen helyzetben mennyire érzik magukat biztonságban, csak ők tudják megmondani. Egészítsétek ki a kérdőívet ezzel a kérdéssel! A munkavállalók visszajelzései és az aktuális szabályozások alapján már el tudtok indulni a szervezéssel.
Élő rendezvények
A Telenor nem csak felmérést végzett, de az irodai napok során is lehetővé tette, hogy a dolgozók magyarázkodás nélkül kifejezzék, mennyire érzik magukat kényelmesen munkatársaik mellett. Három színű nyakbaakasztót tettek ki a bejárathoz: a zöld azt jelentette, mehet a kézfogás és a beszélgetés, a sárga, hogy távolságot szeretne tartani, a piros pedig, hogy a maszkviselés teszi számára biztonságossá a környezetet. Ez a rendszer egy élő rendezvényen is működőképes.
Élő rendezvény kültéri is lehet, még akkor is, ha tél van: egy közös korcsolyázás vagy egy céges adventi vásár, nem csak hangulatos, de a szabad levegőn kevésbé terjednek a vírusok, mint beltéren.
A Caddy California sajtóbemutatóját Etyeken, egy kültéri helyszínen rendeztük meg.
Előnyök:
- Emberközeli kapcsolódások
- Nem kell megküzdeni a technika ördögével
- Aktív programlehetőségek, akár a szabadban
- Egyszerűbb logisztika
- Könnyebben kitűnik a munkanapok közül, hiszen nem kell a monitor előtt ülni
Hátrányok:
- Nagyobb fertőzésveszély
- Lokális, helyhez kötött programok
- Nem elégíti ki a dolgozók különböző biztonságérzetét
Online rendezvények
Sokan szkeptikusak voltak ezelőtt két éve az online rendezvényekkel kapcsolatban, azóta azonban annyi szuperizgalmas programot szerveztünk ebben a formában, hogy nincsenek kétségeink: online is lehet élményt nyújtani, csapatot építeni, szórakoztatni! Egyik ügyfelünk számára egy teljes univerzumot építettünk fel, ahol órákon át barangoltak a résztvevők, és el is felejtették, hogy képernyő előtt ültek.
Ha egy stúdióból közvetített esemény mellett döntötök, az élő programokhoz hasonlóakat szervezhettek, de az otthon maradt dolgozók bevonása is könnyebb. Nézzünk egy példát: Mautner Zsófi egy stúdióban csodás ételeket készít, a dolgozók pedig a saját konyhájukban követik az instrukciókat, akár az előre kiküldött alapanyagok felhasználásával. Ez egy élő eseményen aligha lenne megoldható, így pedig izgalmas, közös és biztonságos aktivitás.
Mautner Zsófi a Syngenta online eseményén tartott gyorstalpalót a dolgozóknak, a képernyőn keresztül.
Előnyök:
- Nincsenek határok: sem időben, sem térben
- Izgalmas virtuális lehetőségek
- Biztonságos, nincs érintkezés
Hátrányok:
- Nem személyes
- Technikusi tudás és nagy stáb szükséges, hogy minden simán menjen
- Kevésbé motiváló a dolgozók számára
- Bonyolultabb logisztika (ajándékküldés)
Hibrid rendezvények
Tökéletes megoldás, amiben mindenki megtalálja a neki megfelelőt. Aki nem szeretne találkozni másokkal, online csatlakozik, aki pedig igen, az élőben jön el. A legdemokratikusabb módja a biztonság és a társas kapcsolatok mérlegének elbillentésére.
Hibrid eseményeken is ugyanolyan fontos a technikai háttér, mint ha teljesen online rendezvényt szerveznétek.
Előnyök:
- Virtuális és offline programlehetőségek is megvalósulhatnak
- Személyesebb, mint egy online esemény
- Biztonságosabb, mint egy élő esemény
Hátrányok:
- Kevésbé személyes, mint egy élő esemény
- Bonyolultabb logisztika (ajándékküldés)
- Nem minden dolgozó számára ugyanaz az élmény
- Technikusi tudás szükséges, hogy minden simán menjen
Bármelyik megoldás mellett is döntötök, fontos, hogy a lehető legbiztonságosabb módon szervezzétek meg az eseményt, úgy, hogy az mégis emberközeli és izgalmas legyen. Nekünk rengeteg ötletünk van mindegyik platformra: töltsd le kiajánlónkat, és nézd meg, mik azok! :)
Letöltés

Új partnerünk, az UPSOLUT! - ahol a hulladék új életet kap
Odavagyunk az olyan szerelemprojektekért, mint amilyen az Upsolut, ami két hihetetlen nő elkötelezett munkájából, a bolygó tiszteletéből és egy kreatív közösség erejéből nőtte ki magát, hogy új életet adjon a céges molinóknak, roll-upoknak, katalógusoknak, és bárminek, ami egyébként a kukába kerülne.
-min(1).jpg)
Hogyan lesz egy rendezvény fenntartható? 10+1 válasz a leggyakoribb kérdésekre
Összegyűjtöttük a leggyakrabban felmerülő kérdéseket a fenntartható rendezvényekkel kapcsolatban. Mitől zöld egy esemény? Hol kezdődik a rendezvényzöldítés és hol ér véget? Milyen a fenntartható catering, vagy egy zöld menü? Hogyan kerül vissza a körforgásba a dekoráció? Mindenre válaszoltunk.

„A Planteen egyszerűen a jó ételek élvezetéről szól”
„A Planteen az a hely, ahol a szépség, az ízek és a fenntarthatóság nap mint nap találkoznak” – olvasható a kantin weboldalán. A vegán étkezde-kávézó-catering cég pontosan azt kínálja, ami egy corporate rendezvény megszervezésekor számunkra is elsődleges: a vendégekben hagynak nyomot, nem pedig a bolygón. Federikával, a Planteen ügyvezetőjével és Balázzsal, a cég event és catering managerével beszélgettünk.